Faaliyetler

Acil yardımlar

Acil Yardımlar

Toplumun savaş, kıtlık, açlık ve doğal afetlerden en çok etkilenen kesimi, şüphesiz çocuklar... Öncelikli çalışma bölgemizi İstanbul olarak belirlemiş olmakla birlikte, acil ihtiyaç olan bölgelerde zor durumda kalmış olan çocukların ihtiyaçlarını gidermek adına zaman zaman çeşitli alanlarda yardım çalışmaları düzenliyoruz.

“Temizlik Paketi Yardımı” Çalışmamız

Tüm dünyada etkisi görülen Covid-19 salgını döneminde birçok ebeveyn günlük işlerine devam edemiyor. Bu nedenle bazı ailelerin gelirleri bulunmuyor veya gelirleri asgari geçim standardının oldukça altında kalıyor. Bu hanelerde yaşayan yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklara destek olmak amacıyla başlattığımız hijyen paketi çalışmamızla, ziyaret ettiğimiz evlere temizlik paketi yardımında bulunduk. 2020 Mart-Mayıs ayları içerisinde deterjan, banyo-mutfak temizlik malzemeleri ve kişisel temizlik ürünleri bulunan 105 temizlik paketini İstanbul’daki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdık. 

“Arakanlı Çocuklara Umut Olun” Çalışmamız

Myanmar’dan kaçarak Bangladeş’te mülteci kamplarına sığınmış “dünyanın en kötü şartlarındaki kamplarında” yaşayan 500 bini çocuk 1.2 milyon Arakanlının yaşam koşullarının iyileşmesine katkı sağlamak amacıyla, bağışçılarımızın ve bölgede çalışan STK’ların desteğiyle 2018 yılında 28 adet bambu evden oluşan “İyilikhane Köyü”nü kurduk ve kaydırak ve salıncaklardan oluşan 5 adet oyun parkı yaptık.

Ayrıca, Arakan kamplarında 200 çocuğa eğitim veren Çocuk Rehabilitasyon Merkezi'nde çocuklara verilen eğitim faaliyetlerinin devamlılığı için bölgeye desteğimizi sürdürüyoruz.

“Suriye İçin Acil Yardım” Çalışmamız

Suriye’deki iç savaş yüzünden ülke sınırları içerisinde mülteci olarak çok zor şartlar altında yaşayan çocuklara, kışın dondurucu soğuğundan korunmaları için 2018 yılında acil kış yardımında bulunduk. Hayırseverlerin desteği ve Türk Kızılayı aracılığıyla yüzlerce yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğa kışlık giyecek ve battaniye ulaştırdık.

Bağış Yap