Faaliyetler

Acil yardımlar

Acil Yardımlar

Toplumun savaş, kıtlık, açlık ve doğal afetlerden en çok etkilenen kesimi, şüphesiz çocuklar... Acil ihtiyaç olan bölgelerde çocukların yardımına koşmak ise sorumluluk alanlarımızdan birisi...

ARAKANLI ÇOCUKLARA UMUT OLUN

Myanmar’daki zulümden kaçarak Bangladeş’te mülteci kamplarına sığınmış 500 bini çocuk 1.2 milyon Arakanlı insani yaşam koşullarından mahrum bir şekilde hayata tutunmaya çalışıyor. Dünyanın en kötü şartlarındaki kamplarında yaşayan insanların hayatı, Muson yağmurları vb. sebeblerle yaşanan doğal afetlerle günden güne daha da zorlaşıyor.

Arakan halkının dünyanın en mazlum halkı olduğunu ifade eden Birleşmiş Milletler, kamplarda en az 200 bin insanın acil olarak güvenli barınaklara ihtiyacı olduğunu ilan etti.  

Kamplarda yaşayan yüzbinlerce çocuk için, desteklerinizle güvenli bambu evler yaptırıp İyilikhane Köyü kuruyor, çocukların çocukluklarını bir nebze olsun yaşayabilmeleri için oyun parkları hazırlıyoruz. Dilediğiniz miktarda bağışla bir ev ya da çocuk parkı yapımına destek olabilirsiniz.

Bambu ev bedeli 3500 TL
Çocuk parkı yapımı 2000 TL

Online bağış için tıklayınız.
Hesap numaraları için tıklayınız.

SURİYE İÇİN ACİL YARDIM

Son yılların en büyük trajedisi olan Suriye savaşı yüzünden ülke sınırları içerisinde mülteci olarak çok zor şartlar altında yaşayan savaş mağduru çocuklara kışın dondurucu soğuğundan korunmaları için acil kış yardımında bulunduk. Hayırseverlerin desteği ve Türk Kızılayı aracılığıyla yüzlerce yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğa kışlık giyecek ve battaniye ulaştırdık.

Bağış Yap