Faaliyetler

Sosyal Faaliyetler

Sosyal Faaliyetler

Çocuk İftarları

2016'ten itibaren Ramazan aylarında düzenlediğimiz Çocuk İftarlarıyla, Çocukların zihinlerinde hoş bir Ramazan hatırası bırakmak, kardeşlik ve birlik duygularını pekiştimek için çalışıyoruz.

2017 Ramazan Çocuk İftarı

17 Haziran'17'de yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklarımız ve anneleriyle 500 misafirimizi 2. İyilikhane Çocuk İftarı'nda, Boğaziçi Konak'ta ağırladık. Minik kardeşlerimiz için şişme oyuncaklar, salıncak, palyaço, yüz boyama, resim ve origami standları, pamuk şekerci gibi pek çok eğlenceli etkinlik hazırladık. Onlarca gönüllü eşliğinde gerçekleşen programda çocukların neşe dolu anlarına şahitlik ettik. Oyunlarla birbiriyle kaynaşan çocuklarla, iftar saatinde Ramazan coşkusunu da birlikte paylaştık. Programın sonlarına doğru çiselemeye başlayan yağmura rağmen, pek çok minik misafirimizin "hayal bile edemeyeceğim bir günü bugün burada yaşadım." demesinin mutluluğunu hissettik. 2. İyilikhane Çocuk İftarı etkinliğimizde ev sahibimiz olan Boğaziçi Yöneticiler Vakfı'na, yemek ikramı ve ulaşım desteği için Üsküdar Belediyesi'ne, organizasyon masrafları için destek olan bağışçılarımıza ve iftar hazırlıkları için büyük bir coşku, samimiyet ve özveriyle çalışıp, çocuklara eşlik eden tüm gönüllülerimize teşekkür ederiz.

      

2016 Çocuk İftarı 

28 Haziran'16'da gönüllülerimizin eşliğinde özenle ve heyecanla bayramlıklarını seçerek güne başlayan 94 çocuğumuzla Çocuk İftarı programımız için süslediğimiz Gazanferağa Medresesi'ne geçtik. Yüz boyama etkinliği ile başlayan eğlenceye palyaço ile oynanan oyunlarla devam ettik. İftar sonrasında hatıra hediyelerini takdim ettiğimiz küçük misafirlerimizi evlerine uğurladık.

 

Bağış Yap