Gündem

Bayramlık Vakti

  • 15.05.2020
  • Haber

İstanbul ve Kudüs'te yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklar bayramlıklarını bekliyor! Haydi, Ramazan'ın sonlarına doğru yaklaşırken, bir bayramlık bağışlayarak çocukların bayramlık sevinciyle, yüzlerindeki o kocaman gülümsemeyle bayramı karşılamalarına vesile olun.

Bayramlık 150 TL | Gıda kartı 125 TL | Ramazan Hediyesi 60 TL

Hayırseverlerin destekleriyle 2019 yılı Ramazan ayında, İstanbul ve Kudüs'te 1073 bayramlık ve 363 gıda kartı yardımıyla çocukların sevincine ortak olduk. Bu Ramazan'da da aynı heyecanla, yetim ve ihtiyaç sahibi çocukların yüzlerinde tebessüm, hanelerinde sevinç vesilesi olabilmek için bayramlık, gıda kartı, Ramazan hediyesi ve nakdi destek bağışlarınızı bekliyoruz.

İstanbul'da Ramazan Faaliyetlerimiz

Koronavirüs salgını sebebiyle, İstanbul'da pek çok çocuğumuzun ebeveyni çalıştığı günlük işlerinden çıkarıldı, hanelerinde en temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için gelirleri kalmadı. Biz de salgın sebebiyle, her Ramazan düzenlediğimiz desteğinin yanı sıra bu sene çocukların evlerine fatura, kira vb. ihtiyaçlar için nakdi yardımlarınızı da ulaştırıyoruz. Ayrıca Ramazan boyunca okula, parka vb. gidemeyecek, olumsuz fiziki koşullara sahip evlerde karantinada kalacak çocuklarımıza, evlerinde hem Ramazan coşkusunu hissetmeleri hem de keyifli vakit geçirebilmeleri için namaz setleri, oyuncaklar/kutu oyunları ve şekerlemelerden oluşan Ramazan hediyeleri dağıtıyoruz. 

Kudüs'te Ramazan Faaliyetlerimiz

Doğu Kudüs'te halihazırda %86'sı yoksulluk sınırı altında yaşayan halkın, koronavirüs salgını sebebiyle ilan edilen sokağa çıkma yasağı ile geçimleri daha da güçleşti. Kudüslü çocukların hanelerine kumanyalar ulaştırıyor, bayramlıklar ve Ramazan hediyeleri bayram harçlıklarıyla yüzlerini bir nebze olsun güldürmeye çalışıyoruz.   

Bayramlık 150 TL | Gıda kartı 125 TL | Ramazan Hediyesi 60 TL

Haydi, siz de zekât, fitre ve sadaka bağışlarınızla dilediğiniz miktarda katkıyla İstanbul ve Kudüs'te yetim ve ihtiyaç sahibi çocukları sevindirin!
Çocukların sevinciyle bereketlensin Ramazan!

Nasıl Destek Olabilirsiniz?

- Kredi kartınızla online bağış sayfasından bağış yapabilirsiniz.

- Havale/ EFT ile banka hesaplarımıza bağışınızı ulaştırabilirsiniz.

- Sosyal medya hesaplarınızda ve çevrenizde Ramazan çalışmalarımızı paylaşarak daha çok hayırsevere ulaşmamıza yardımcı olabilir, nice çocuğun mutluluğuna vesile olabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi, soru görüş ve önerileriniz için gonullu@iyilikhane.org.tr e-posta adresinden veya sosyal medya hesaplarımızdan iletişime geçebilirsiniz.