Hakkımızda

Biz Kimiz ?

Biz Kimiz?

İyilikhane Çocuk Derneği’nde yetim ve ihtiyaç sahibi çocukların insani, kültürel, sosyal, maddi ve entelektüel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

Hikayemiz, 2011 yılında Boğaziçi Üniversitesi'nde başladı. Kendi çizdiğimiz karikatürlerle süslediğimiz kitap ayraçlarını iyiliğe vesile kıldık ve Kitap Ayracı Projesi isimli bir iyilik hareketi başlattık. Türkiye'de onlarca farklı şehirden binlerce öğrencinin desteğiyle yaptığımız çalışmalarımızın neticesinde
- Afrika'da 21 katarakt ameliyatı,
- Afrika'nın en fakir ülkelerinden biri olan Malavi'de 46 kişilik bir yetimhane
- Ve Tayland - Patani'de 360 kişilik bir okul yaptırdık.
- Ve Yetim Sponsorluk Halkaları projemizle yüzlerce hayırseveri bir araya getirerek kurduğumuz halkalar vesilesiyle yüzlerce yetimi her ay 100 TL ile destekledik.

Gönüllü olarak yaptığımız çalışmaların sonunda, iyiliklerin daha profesyonel bir zeminde planlanması gerektiğine karar verdik ve 2014 yılında İstanbul’da İyilikhane Yetimlerle Dayanışma Derneği’ni kurduk. Yurt içinde ve yurt dışındaki çalışmalarımızda, yetim çocukların yanı sıra babası hayatta olan ancak çok zor şartlar altında yaşamını sürdüren ihtiyaç sahibi çocukları da gündemimizde tutabilmek adına daha kapsayıcı bir ifade ile yola devam etme kararı aldık ve 2017 yılında derneğimizin ismini İyilikhane Çocuk Derneği olarak değiştirdik.

Temel eksen olarak yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklar konusunu ele alıyoruz. Onların maddi ve manevi ihtiyaçları için projeler hazırlıyor ve projeleri finanse edecek kaynaklar üretiyoruz. Tüm bu süreçlere olabildiğince çok sayıda hayırseverin dâhil olmasını ve böylece bu alanda gayret sarf eden insan kaynağını geliştirmeyi amaçlıyoruz. En nihayetinde başı okşanmamış bir yetimin kalmadığı bir dünya düşlüyoruz.

“Niyet hayır, istikamet hayır!”