Hakkımızda

Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu

Başkan: Merve Çirişoğlu Çotur

Merve Çirişoğlu, animasyon yönetmeni, yapımcısı ve eğitmenidir; çocuklara yönelik görsel projeler ve animasyonlar hazırlamaktadır. Lisansını Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde onur derecesiyle, yüksek lisansını University of the Arts London Animasyon bölümünde birincilikle tamamlamıştır. Çalışmaları milyonlarca seyirciyle buluşan, Birleşmiş Milletler Genel Merkezi'nde ve uluslararası festivallerde çeşitli dallarda "En İyi Animasyon" gibi 45 ödül alan Çirişoğlu, 2011 yılında başlattığı Kitap Ayracı Projesi’yle İyilikhane’nin tohumlarını atmıştır. Derneğin kurucusu ve yönetim kurulu başkanıdır.
/mervecirisoglu/

Başkan Yardımcısı: Zeynep Sena Soyyiğit

Zeynep Sena Soyyiğit, uzman psikolojik danışmandır; çocukluk, gençlik, eğitim, gönüllülük ve sivil toplum alanında çalışmalar yapmaktadır. Lisans ve yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde onur dereceleriyle tamamlamıştır. 2012’de katıldığı Kitap Ayracı Projesi ekibinde aktif olarak görev almıştır. İyilikhane’nin kurucu üyesi ve başkan yardımcısı olan Soyyiğit, idari sorumlu ve eğitim projeleri danışmanı vazifeleriyle dernekte hizmet etmektedir.
/zsenasoyyigit/

Sayman: Ozan Mutlu

Ozan Mutlu, yönetim danışmanlığı, telekomünikasyon ve dijital habercilik sektörlerinde farklı rollerde çalıştığı mesleki hayatına, dijital habercilik alanında yönetici olarak devam etmektedir. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Gönüllüsü olduğu İyilikhane’deki çalışmalarını 2017 itibariyle yönetim kurulunda sayman üye olarak sürdürmektedir.
/ozan-mutlu/

Üye: Tuğba Özdemir 

Tuğba Özdemir, özel bir kurumda yönetici olarak başladığı mesleki hayatına çocuk ve gençlik alanındaki saha çalışmalarıyla devam etmektedir. Lisansını 9 Eylül Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Yönetimi alanında yüksek lisans yapmaktadır. Kitap Ayracı Projesi’yle gönüllü olduğu İyilikhane'de 2017 yılından beri yönetim kurulu üyesidir.
/tugbaözdemir43/

Üye: Sara Akgül 

Sara Akgül, eğitimcidir. Lisansını Boğaziçi Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. 3 çocuk annesidir. Kitap Ayracı Projesi'nin başladığı ilk günden itibaren gönüllülük faaliyetlerine katılan Akgül, 2017 yılından beri İyilikhane'de yönetim kurulu üyesidir.
/sara-akgul/