Hakkımızda

Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu

Başkan: Merve Çirişoğlu Çotur

Merve Çirişoğlu, animasyon yönetmeni, yapımcısı ve eğitmenidir; çocuklara yönelik görsel projeler ve animasyonlar hazırlamaktadır. Lisansını Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde onur derecesiyle, yüksek lisansını University of the Arts London Animasyon bölümünde birincilikle tamamlamıştır. Çalışmaları milyonlarca seyirciyle buluşan, Birleşmiş Milletler Genel Merkezi'nde ve uluslararası festivallerde çeşitli dallarda "En İyi Animasyon" gibi 45 ödül alan Çirişoğlu, 2011 yılında başlattığı Kitap Ayracı Projesi’yle İyilikhane’nin tohumlarını atmıştır. Derneğin kurucusu ve yönetim kurulu başkanıdır.
/mervecirisoglu/

Başkan Yardımcısı: Zeynep Sena Soyyiğit

Zeynep Sena Soyyiğit, uzman psikolojik danışmandır; çocukluk, gençlik, eğitim, gönüllülük ve sivil toplum alanında çalışmalar yapmaktadır. Lisans ve yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde onur dereceleriyle tamamlamıştır. 2012’de katıldığı Kitap Ayracı Projesi ekibinde aktif olarak görev almıştır. İyilikhane’nin kurucu üyesi ve başkan yardımcısı olan Soyyiğit, idari sorumlu ve eğitim projeleri danışmanı vazifeleriyle dernekte hizmet etmektedir.
/zsenasoyyigit/

Sayman: Ömer Faruk Ağca

Ömer Faruk Ağca, ekonomisttir. Çeşitli kurumlarda proje yöneticisi, araştırmacı ve analist olarak görev aldığı mesleki hayatına özel sermaye fonu sektöründe devam etmektedir. Lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Londra Ekonomi Okulu'nda Yönetim ve Ekonomi bölümünde, yüksek lisansını Londra Brunel Üniverstesi'nde tamamlamıştır. 2021 Nisan ayı itibariyle İyilikhane Çocuk Derneği yönetim kurulunda sayman üye olarak yer almaktadır.
/omerfarukagca/

Genel Sekreter: Ayşe Seyyide Demirhan 

Ayşe Seyyide Demirhan, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 2015 yılında mezun olmuş, Imperial College London’da İnovasyon, Girişimcilik ve Yönetim yüksek lisansını tamamlamıştır. Birkbeck, University of London’da mülteci girişimciliği üzerine doktorasını tamamlamıştır. Araştırma görevlisi olarak aynı üniversitede çalışmaya devam etmektedir. Eğitim teknolojileri ve sosyal girişimcilik alanlarında mültecilerle ilgili uluslararası projelerde rol aldı. 2021 Nisan ayı itibariyle İyilikhane Çocuk Derneği yönetim kurulunda genel sekreter üye olarak yer almaktadır.
/ayseseyyidekaptaner/

Üye: Melike Saka

Melike Saka, sosyal hizmet uzmanıdır. Lisans eğitimini İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi'nde tamamlamıştır. 29 Mayıs Üniversitesi'nde Manevi Danışmanlık ve Rehberlik alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. 2015 yılından bu yana İyilikhane başta olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak çalışmalara katılmıştır. 2019 yılından beri İyilikhane'de Kardeşlik Bağı Projesi'nde Proje Koordinatörü olarak hizmet etmektedir. 2021 Nisan ayı itibariyle İyilikhane Çocuk Derneği yönetim kurulu üyesi olarak vazife almaktadır.
/melikesakaa/