Gönüllü Eğitimleri

Dezavantajlı çocuklara yönelik çalışmalarımızda görev almak isteyen gönüllülerimizle, uzman akademisyenleri ve tecrübeli saha çalışanlarını eğitim programlarında bir araya getiriyoruz. Çocuk gelişimi ve bağlanma, mülteci çocuklarla iletişim ve grup çalışmaları, travma ve etkileri, uyum problemleri, mülteci çocuklarla yapılmış örnek saha çalışmaları, göç, mültecilik ve mülteci hakları, istismar farkındalığı, psikolojik ilk yardım ve öz bakım ve gönüllülük bilinci konularını ele aldığımız eğitim programlarımızın profesyonel gönüllülük anlayışı ve uygulamalarına katkıda bulunmasını ümit ediyoruz.

1. Gönüllü Eğitim Programı detayları için tıklayınız.
2. Gönüllü Eğitim Programı detayları için tıklayınız.
3. Gönüllü Eğitim Programı detayları için tıklayınız.
4. Gönüllü Eğitim Programı detayları için tıklayınız.

Seminerler ve Söyleşiler

Çeşitli okullarda, sivil toplum kuruluşlarında, yurtlarda vb. seminerler, söyleşiler ya da online yayınlarla gönüllülerimizle buluşuyoruz. İyilikhane’nin hikayesini, gönüllülüğü, dünyadaki yetimlerin, mülteci çocukların durumunu konuşuyor, heybemizde birikenleri paylaşıyor ve yeni iyilik fikirlerini hayal ediyoruz.

Salon Programları

Programlarımıza teşrif eden gönüllülerimiz ve konuşmacılarımız ile birlikte yetim çocuklar için yapılan çalışmaları gündeme getirmek, projelerimize maddi kaynak sağlamak amacıyla, kahvaltılar, bilinçlendirme geceleri, sergiler düzenliyoruz. 

Yarışmalar

Gerek toplumda yetim çocuklara dair farkındalığı artırmak gerekse projelerimiz için bir bağış kaynağı oluşturmak adına çeşitli dönemlerde yarışmalar organize ediyoruz. 2015 yılında düzenlediğimiz ödüllü “Çocuk ve Tebessüm” fotoğraf yarışması ile çocukların tebessümlerini gündeme taşıdık. Ayrıca “İyilikte Yarışalım” isimli bir bağış kampanyası düzenleyerek Bangladeş Yetimhanesini tamamlayacak son tuğlalar için yarışma organize ettik. Kampanyamıza aktif katılım gösteren gönüllülerimizden çekilişle belirlediğimiz bir bağışçımızı yetimhanemizin açılış töreninde misafir ettik.

Stant Çalışmaları 

Türkiye’nin çeşitli illerinde iyilik için bir araya gelen gönüllülerimizi yetim çocuklar yararına nasıl faaliyetler yapabilecekleri konusunda bilgilendiriyor ve teşvik ediyoruz. Gönüllülerimizin desteğiyle düzenlediğimiz kermeslerden ve kurduğumuz stantlardan elde edilen bağışla yetim ve ihtiyaç sahibi çocukların yüzünü güldürmek için çalışıyoruz.