2016'dan beri Ramazan aylarında yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklar ve aileleri için düzenlediğimiz çocuk iftarlarıyla çocukların zihinlerinde hoş bir Ramazan hatırası bırakmak, kardeşlik ve birlik duygularını pekiştirmek için çalışıyoruz. Gönüllülerimizle iftar sofrasında bir araya gelen çocuklarımızla çeşitli etkinlikler yapıyor, doyasıya oyun oynuyor ve eğlenceli bir akşamın sonunda hediyelerle çocukları evlerine uğurluyoruz. 

2019 Çocuk İftarı

26 Mayıs 2019’da Merter’de yemyeşil bir tesiste, gönüllüler çocuklar ve aileleriyle 380 misafirimizle 4. Çocuk İftarı’nı gerçekleştirdik. Çocukların uzun zamandır heyecanla beklediği şenliğimizde her sene olduğu gibi yine onlarca güzel anı biriktirdik. Doyasıya oynanan oyunlar, ip atlayan, top oynayan, sandalye kapmacada koşuşturan çocuklar, yüz boyalarıyla rengarenk çiçekler açan yüzler… Her bir misafirin kalbine işleyen günün sonunda, kardeşliğin bereketiyle iftar sofrasında buluştuk.

2018 Çocuk İftarı

9 Haziran 2018'de düzenlediğimiz 3. Çocuk İftarını Avcılar sahilinde, gönüllüler, çocuklar ve aileleriyle toplam 500 misafirimizin katılımı ile gerçekleştirdik. Savaşın ve yokluğun getirdiği zorluklara göğüs gererek hayata umutla tutunmaya çalışan yüzlerce çocuğumuzla, hazırladığımız etkinlik alanlarında ve lunaparkta doyasıya eğlendik, iftar sofrasında dualarla bir araya geldik.

2017 Çocuk İftarı

17 Haziran 2017'de gerçekleştirdiğimiz 2. İyilikhane Çocuk İftarında, çocuklar ve annelerinden oluşan 500 misafirimizi Boğaziçi Konak'ta ağırladık. Onlarca gönüllünün çocuklara eşlik ettiği programda, çocuklar için şişme oyuncaklar, salıncak, palyaço, yüz boyama, resim ve origami standları, pamuk şekerci gibi pek çok eğlenceli etkinlik hazırladık. Oyunlarla birbiriyle kaynaşan çocuklarla, iftar saatinde Ramazan coşkusunu da birlikte paylaştık.

2016 Çocuk İftarı

28 Haziran 2016'da Gazanferağa Medresesi’nde düzenlediğimiz 1. İyilikhane Çocuk İftarında yetim ve ihtiyaç sahibi 94 çocuğu ve annelerini ağırladık. Aynı gün gönüllüler eşliğinde bayramlık kıyafetlerini almış olan çocuklar, etkinlik alanında kendileri için hazırlanmış olan yüz boyama, palyaço gösterisi ve diğer pek çok etkinlikle keyifli zaman geçirdiler. Programı, beraber yaptığımız iftar ve sonrasında çocuklarımıza takdim ettiğimiz hatıra hediyeleri ile tamamladık.